Forum dla mechaników samochodowych Strona Główna
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
ubytki blachy +rdza (jak przywrócić super wygląd

 
Odpowiedz do tematu    Forum dla mechaników samochodowych Strona Główna » Chemia samochodowa Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
ubytki blachy +rdza (jak przywrócić super wygląd
Autor Wiadomość
Dezerter18
Starszy młotkowy
Starszy młotkowy



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bieszczady
Płeć: Mężczyzna

Post ubytki blachy +rdza (jak przywrócić super wygląd
tak jak napisałem mam problem gdyż mam ubytki blachy , spowodowane korozją , nie są to duże ubytki , lecz widoczne, moje pytanie jest nastepujace czy można to zniwelować gdy nie ma sie dojścia do migomatu ? a jak tak , to w jaki sposób ?


Post został pochwalony 0 razy
Nie 16:53, 17 Lut 2013 Zobacz profil autora
Roman59
ADMIN
ADMIN



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 3641
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 226 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Podkarpacie
Płeć: Mężczyzna

Post
W sklepie ci dadzą tylko powiesz że chcesz na większe dziury.A to masz żywicę i włókno do tego dokupisz szpachlę i dziury znikną a w progi pianka później tylko wyrównasz i po bólu.


Post został pochwalony 0 razy
Nie 18:30, 17 Lut 2013 Zobacz profil autora
Dezerter18
Starszy młotkowy
Starszy młotkowy



Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 145
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bieszczady
Płeć: Mężczyzna

Post
a możesz mi tak pi razy drzwi wytłumaczyć jak polega nakładanie tego ? przygotowanie powierzchni ? wiem ,że w sklepie mi powiedzą , ale wieksze zaufanie mam do użytkowników tego forum Smile


Post został pochwalony 0 razy
Nie 23:11, 17 Lut 2013 Zobacz profil autora
Paciak
Mechanior
Mechanior



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 221
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Post
Wyszlifuj rdze do gołego metalu, odtłuść, potem powycinaj sobie kawałki maty troche wieksze od dziur. Przelej troche zywicy do jakiegos naczynia dodaj troszeczkę ( jak przesadzisz to badzo szybko sie utwardza) utwardzacza dokładnie wymieszaj i pomaluj pędzlem miejsce klejenia ta zywicą, nałóz warstwe maty przesącz zywice, potem znów warstawa maty... tak klilka razy ze 4 warstwy. Dziura "załatana" Potem to juz szpachla podkład sprey.... i "drutowanie na sztuke" wykonane perfekcyjnie Wink


Post został pochwalony 0 razy
Pon 22:38, 18 Lut 2013 Zobacz profil autora
CIT-LTD_co_uk
Starszy młotkowy
Starszy młotkowy



Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

Post
Co prawda nigdy nie próbowałem takiego sposobu,ale może okazać się skuteczny,pytanie tylko na jak długo.. Bez migomatu ciężko uzyskać zadowalający efekt.


Post został pochwalony 0 razy
Czw 10:50, 15 Sie 2013 Zobacz profil autora
Paciak
Mechanior
Mechanior



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 221
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Post
Ile to wytrzyma zależy od tego jak uszkodzona jest powierzchnia. Jeżeli usuniemy rdzę do gołego metalu podziurawione obrzeża wytniemy tak by nie było rdzy to nawet dwa lata. Jeżeli odczyscimy rdzę ale jednak ogniska zostaną to po ok poł roku zacznie pęcherzyć ale będzie się trzymać ze dziura nie wyjdzie.

Oczywiście niema to nic wspólnego z profesjonalna naprawą, jest to tylko tanim "druciarskim" patentem na "podłatanie" dziur w blaszanej karoserii.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Paciak dnia Czw 12:21, 15 Sie 2013, w całości zmieniany 1 raz
Czw 12:20, 15 Sie 2013 Zobacz profil autora
StasioMechanik
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 18 Sie 2021
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Opole
Płeć: Mężczyzna

Post NeutralizatorRdzy.PL według mnie najlepszy
Nie stosuj żywicy, opadnie to nie ma sensu na dłuższą mete.
Ja zawsze do rdzy wybieram neutralizator rdzy. Środek pasywuje produkty korozji do formy stałej. Nie ma nic lepszego. Kupiłem do porównania środek V600 i środek ze strony neutralizatorrdzy.pl, efekty były takie że środek ze strony neutralizatorrdzy.pl sprawdził się dużo lepiej. Efekt po 20 minutach plus po wyschnięciu środek zmienia kolor na niebieski. Na mnie zrobił wrażenie.


Post został pochwalony 0 razy
Śro 15:33, 18 Sie 2021 Zobacz profil autora
Elie54
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 28 Lut 2024
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Mężczyzna

Post Re: NeutralizatorRdzy.PL według mnie najlepszy
StasioMechanik napisał:
Nie stosuj żywicy, opadnie to nie ma sensu na dłuższą mete.
Ja zawsze do rdzy wybieram neutralizator rdzy. Środek pasywuje produkty korozji do formy stałej. Nie ma nic lepszego. Kupiłem do porównania środek V600 i środek ze strony neutralizatorrdzy.pl, efekty były takie że środek ze strony neutralizatorrdzy.pl sprawdził się dużo lepiej. Efekt po 20 minutach plus po wyschnięciu środek zmienia kolor na niebieski. Na mnie zrobił wrażenie.



Znalazłe ciekawego [link widoczny dla zalogowanych] omawiającego konwerter rdzy do ochroy stali. Autor zaleca długoterminowe unikanie żywicy i zaleca stosowanie neutralizatora rdzy. Przetestowali środek V600 oraz inny produkt i stwierdzili, że ten drugi sprawdził się lepiej, pozostawiając pozytywne wrażenie po wyschnicu.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Elie54 dnia Śro 16:43, 06 Mar 2024, w całości zmieniany 1 raz
Śro 15:27, 06 Mar 2024 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum dla mechaników samochodowych Strona Główna » Chemia samochodowa Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin